Μ' ένα πολύ ενδιαφέρον αγώνα ολοκληρώθηκαν οι επίσημες φετινές
 Τα κορίτσια μας φιλοξενήθηκαν στο κλειστό του Μαραθώνα απ' τον τοπικό
 Μ.Ε.Σ. Μαραθώνα, την οποία νίκησαν με 1-3 (19-25, 23-25,  25-23, 14-25)
 σετ, μετά από ένα πολύ όμορφο αγώνα με πολλές συγκινήσεις και εναλλαγές.
Στο πρώτο σετ, τα κορίτσια του Γ.Σ. Χαλανδρίου επικράτησαν σχετικά εύκολα
 και χάρη στα δικά τους λάθη, για μια ακόμα φορά, η τελική διαφορά κινήθηκε σε τέτοια επίπεδα. Στο δεύτερο
σετ οι κοπέλες του Γ.Σ. Χαλανδρίου μπήκαν αρχικά δυνατά, όμως οι κοπέλες του Μ.Ε.Σ.ΜΑ.
πέρασαν στην αντεπίθεση και προηγήθηκαν με 20-15, και 23-20. Η ψυχολογία ήτανε υπέρ τους
και όλα έδειχαν ότι θα πάρουν το σετ, όμως χάρη σε σερβίς της ομάδας μας το σκορ γύρισε σε
25-23 υπέρ της φιλοξενούμενης ομάδας. Στο τρίτο σετ, οι κοπέλες του Γ.Σ. Χαλανδρίου μπήκαν
με διάθεση να τελειώσουν τον αγώνα. Είχαν σταθερό προβάδισμα προηγήθηκαν με 15-20. Όμως
οι πολλές μαζεμένες αλλαγές της ομάδας χάλασαν λίγο το ρυθμό της ομάδας, και σε
συνδυασμό με
το πάθος που έδειξε η ομάδα του Μ.Ε.Σ.ΜΑ. οδήγησαν σε νέα ανατροπή αυτή τη φορά υπέρ της
γηπεδούχου ομάδας. Οι κοπέλες που μπήκαν ανταποκρίθηκαν ατομικά σε αυτά που τους ζητήθηκαν,
όμως δε τις βοήθησε ο ρυθμός του αγώνα. Το τέταρτο σετ ήταν καταιγιστικό υπέρ της ομάδας μας.
Πάλι με όπλο το καλό σερβίς της ομάδας μας 4-6 έγινε 4-20 και κάπου εκεί ο αγώνας τελείωσε
ουσιαστικά, αν και μεσολάβησε ένα μίνι σερί 6-0 του Μ.Ε.Σ.ΜΑ. που έκανε το 10-20, αλλά ως εκεί.

Έτσι η ομάδα κορασίδων του Γ.Σ. Χαλανδρίου τερμάτισε στην πρώτη θέση του Γ΄ ομίλου,
 αήττητη με 33-4 σετ, κατακτώντας την 37η θέση στην Ε.Σ.Π.Α.Α.Α. μεταξύ των ομάδων