Πολυιατρείο Πράξις Υγείας, χορηγός παγκορασίδων 2

Κυριακή 20 Μαρτίου 2011

Γ.Σ. Χαλανδρίου-Α.Π.Φ.Σ. Ηρακλής Χαλκίδας

Το Σάββατο 19/03, η ομάδα κορασίδων του Γ.Σ. Χαλανδρίου έδωσε τον τελευταίο για φέτος
επίσημο αγώνα, εντός έδρας. Οι κοπέλες του Γ.Σ. Χαλανδρίου επικράτησαν με 3-0 (25-9,
25-17,25-22) σετ, κάνοντας τη 10η συνεχόμενη νίκη. Στον συγκεκριμένο αγώνα πήραν αρκετό
χρόνο συμμετοχής η Ιφιγένεια Παπαδέλλη (είχε παίξει και σε αγώνα των παγκορασίδων φέτος), ενώ
την πρώτη τους εμπειρία από επίσημο αγώνα είχαν η Μαργαρίτα Αθανασοπούλου και η Μαρίνα
Καλογεράκου που πήρε και άσσο από σερβίς! Και τα τρία παιδιά είναι γενημμένα του 2000 και άφησαν πολύ καλές εντυπώσεις με την αγωνιστική τους παρουσία. Αυτό σε καμία περίπτωση δεν ίσχυε για τις υπόλοιπες κοπέλες της ομάδας οι οποίες ήταν τραγικές, αφού αντιμετώπισαν μια ομάδα που δεν είχε πάρει σετ σε αυτό τον όμιλο και είχε έρθει ουσιαστικά δίχως τη βασική της εξάδα. Εντούτοις αξίζουν συγχαρητήρια γιατί πάλεψαν μέχρι τέλος, ενώ στο τρίτο σετ είχαν σταθερό προβάδισμα που έφτασε ως και 6 πόντους διαφορά! Δυστυχώς κάποιες κοπέλες δεν εκμεταλλεύονται τις ευκαιρίες που τους δίνονται, ενώ άλλες δεν αντιμετωπίζουν με τη δέουσα σοβαρότητα και προσοχή τους αγώνες. Κρίμα...

Γ.Σ. Χαλανδρίου (Γερονίκος) : 10. Χαραλαμπέλη (αρχηγός), 16. Ένεμαρκ-