Πολυιατρείο Πράξις Υγείας

Πολυιατρείο Πράξις Υγείας, χορηγός παγκορασίδων 2

Τετάρτη 20 Απριλίου 2011

Α.Ο. Τρεις Αστέρες 89-Γ.Σ. Χαλανδρίου

Το Σάββατο 16/04, η ομάδα των παγκορασίδων του Γ.Σ. Χαλανδρίου φιλοξενήθηκε στο κλειστό της Γκράβας απ' την ομάδα Α.Ο. Τρεις Αστέρες 89. Τα κορίτσια του Γ.Σ. Χαλανδρίου δεν κατάφεραν να πάρουν ένα σετ και έτσι ηττήθηκαν με 3-0 (25-18, 26-24, 25-17) σετ. Δυστυχώς βρέθηκαν ατομικά σε άσχημη μέρα και σχεδόν εκτός κλίματος αγώνα, κάνοντας πολλά λάθη, χωρίς πίεση, δίνοντας την ευκαιρία στην αντίπαλη ομάδα να πάρει πολλούς εύκολους πόντους. Την καλύτερη εμφάνιση την έκαναν στο δεύτερο  σετ όπου χάρη στο σερβίς ανέτρεψαν το εις βάρος τους 23-17, σε 23-24! Και ενώ έμενε ένας πόντος, το σερβίς πήγε στο φιλέ και έτσι ανέκαμψε η γηπεδούχος ομάδα και πήρε το σετ και ουσιαστικά τον αγώνα, αφού το τρίτο σετ αποτέλεσε τυπική διαδικασία. Δεν ξέρουμε αν η ομάδα άξιζε να τερματίσει στην τελευταία θέση, το θέμα όμως είναι ότι τα κορίτσια και το προπονητικό τιμ έδωσαν υπόσχεση ότι τη νέα αγωνιστική περίοδο θα παρουσιάσουν πολύ καλύτερο αγωνιστικό πρόσωπο,